כוח תגובה

על פי חוקי הפיזיקה (ניוטון) לכל כוח יש כוח נגדי לו (כוח שווה בגודלו והפוך בכיוונו). עוצמת הכוח היא שילוב הכוחות משני הכיוונים. לדוגמא, במקרה שהיריב נע לעברנו במהירות רבה מספיקה תגובה קלה בכדי לנטרלו, כיוון שעוצמת תגובתנו מוכפלת בעקבות התקדמות היריב לעברינו. עקרון זה טמון בכל טכניקות הטאיקוון-דו ITF אשר בהן המתאמן מפיק כוח לשני כיוונים מנוגדים כדי ליצור תגובה אפקטיבית.

ריכוז

ריכוז הפגיעה על פני שטח קטן ככל היותר מרכז את הכוח בנקודה ספציפית, וכתוצאה מכך מגדיל את השפעתו. בטאיקוון-דו ITF המתאמן מרכז את הפגיעה על פני שטח קטן בשני אופנים: - ביצוע טכניקות על ידי שימוש בשטח קטן ביותר של חלקי הגוף (כגון פרקי אצבעות, כרית כף הרגל, סכין כף היד). - ריכוז הפגיעה על שטח קטן במטרה (כגון מפתח הלב, אף, ברך, עצם הבריח).

מסה

שימוש בכל מסת הגוף יאפשר יצירת כוח מרבי בעת תנועה. כמו כן, על מנת למקסם את השימוש במסת הגוף, המתאמן משתמש בכלים שונים. ללא ספק סיבוב האגן מאפשר שימוש מקסימלי במסת הגוף. לכן, סיבוב האגן מתבצע באותו כיוון של ההתקפה או ההגנה. בנוסף ישנם כלים נוספים המשפיעים על שימוש במסת הגוף כגון גלי סינוס ושחרור נכון של הגוף.

שליטה בנשימה

שליטה נכונה בנשימה מסייעת למתאמן ביצירת כוח בזמן הפגיעה וגם בעת קבלת מכה. נשיפה מהירה וחזקה בנקודה קריטית של המכה ועצירת הנשימה בזמן ביצוע התנועה, גורמים ליצירת לחץ גדול וכיווץ השרירים באזור הבטן, אשר תורמים להשגת כוח רב בעת שחרור המכה ובספיגת מכות למרכז הגוף. נוסף על כך, כחלק מהכנת התנועות אנו משתמשים בנשימה איטית לצורך שחרור הגוף והכנתו.

מהירות

המהירות היא גורם חשוב ביותר ליצירת כוח. בטאיקוון-דו ITF משתמשים בכלים רבים לצורך צבירת מהירות בעת תנועה. אחד מהם הינו גלי הסינוס אשר מבוססים על עקרון פיזיקלי שעל פיו כל עצם אשר נע כלפי מטה מאיץ את מהירותו כתוצאה מכוח הכבידה של כדור הארץ. כמו כן, ישנם כלים נוספים אשר מאפשרים שימוש נכון של הגוף וכתוצאה מכך מהירות התנועה גוברת.